Menu

Lazerle Ben Silme, Çil, Leke Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Lazerle ben silme, lazerle çil ve lekelerin silinme işlemi için öncelikle doktorumuzun sizi görmesi gerekir. Yapılan muayeneden sonra benlerinizin, çillerinizin veya lekelerinizin hangi yöntemle silineceğine veya alınacağına karar verilir. 

Bu karar verildikten sonra hocamız sizi işlem hakkında detaylı bir şekilde bilgilendirir. Lazerle ben silme veya elektro koterle yapılan işlemler ayakta tedavi yapılabilen işlemlerdir. Genelde tek seanslık bir işlem yeterli olmaktadır. İşlemden sonra günlük hayatınıza geri dönebilirsiniz. 

Ağrısız ve Acısız
Lazerle Ben Silme

lazerle ben silme

Lazerle Ben Silme İşlemi Nedir?

Benlerin tıbbi ismi nevüstür. Genelde dairesel hatları olan benlerin renkleride kahverengi tonlarda olur. Doğuştan veya daha sonra oluşabilirler. Diğer lekelerde olduğu gibi benlerde güneşe maruz kalındığında renkleri koyulaşır. Benler genellikle zararsızdırlar, fakat bazen başka hastalıkların habercisi olabilirler. Benlerin durumunu tespit etmek için doktorunuz tarafından dermoskopi muayenesi yapılmalıdır. Muayeneden sonucuna göre düzenli takip etmek gerekebilir veya lazerle ben silme işlemi yaptırmak tercih edilebilir.

Ankara da kliniğimizde Lazerle ben silme işlemi için  karbondioksit (CO2) lazer kullanılmaktadır.

lazerle çil silme

Lazerle Çil Silme

Cildin özellikle güneşe maruz kalan yerlerinde melanin birikmesi sonucu olan küçük lekelenmelerdir. Ten rengi açık olan kişilerde daha fazla görülür. Genetik yatkınlık, cildin güneşten korunmaması çillerin oluşmasına sebep olabilir. Yaz aylarında daha belirgin bir hal alırlar.

Genellikle el, yüz, sırt ve göğüs bölgelerinde oluşurlar. Çiller genellikle kanserojen bir hale dönüşmezler. Çillerin muayenesi uzman doktorumuz tarafından yapıldıktan sonra lazerle silme işlemi yapılıp yapılamayacağına karar verilir.

Ankara da kliniğimizde, lazerle çil silme işlemi için SRA Lazer, fraksiyonel lazer ve karbondioksit lazerler kullanılmaktadır.

lazerle leke tedavisi

Lazerle Leke Tedavisi

Cildimizin doğal rengini melanin pigmenti vermektedir. Melanin miktarının artış göstermesiyle cildin o bölümünde lekeler görülmektedir. Bu lekeler yüzeysel veya derin yerleşimli olabilirler. Melanin miktarının artış gösterme sebepleri; güneş ışınları, yaşlılık, hormonlarda ki değişiklikler ve bazı ilaçlar olabilir. Ciltteki lekelenmeler kişileri estetik olarak rahatsız edebilir. Leke tedavisinde kullanılan birkaç yöntem vardır. Doktorumuzun muayene sonrası kararına göre lazer uygulamaları ile kimyasal peeling uygulamaları kombine edilebilir. Hatta bu tedavilere Karbon Peeling uygulaması da eklenebilir.

Kliniğimizde leke tedavisinde; Q-Switch Nd-Yag ve CO2 (Karbondioksit) lazerler kullanılır. Bunun yanısıra karbon (Carbon) peeling ve kimyasal peeling uygulamalarıda kullanılmaktadır.

Doktorumuza Sorun

Lazerle ben silme hakkında merak ettiğiniz konuları Dermatoloji Uzmanı Dr. Nagehan Saniç'e sorabilirsiniz.

Doktorumuza Sorun

Lazerle ben silme hakkında merak ettiğiniz konuları Dermatoloji Uzmanı Dr. Nagehan Saniç'e sorabilirs

lazerle hamilelik lekesi silme

Lazerle Hamilelik Lekesi Silme

Hamilelikle beraber anne adaylarının özellikle yüz bölgesinde görülen lekelerdir. Hormonlarda ki artışlar cilt rengini oluşturan pigmentlerde artışlara sebep olabilir. Genellikle hamileliğin 4-5. Aylarından sonra görülür. Anne adaylarının kendilerini güneş ışınlarından korumaları gerekir. 

Hamilelik lekeleri ortaya çıkmış ve kaybolmuyorsa kliniğimizde bu lekeler için lazer cihazları, kimyasal peeling, karbon peeling gibi uygulamalarla yüz güldüren sonuçlar almak mümkündür.

lazerle hamilelik lekesi silme

Lazerle Doğum Lekesi Silme

Doğumdan hemen sonra veya takip eden birkaç yıl içinde ortaya çıkarlar. Bazı lekeler ilerleyen yaşlarda kendi kendine kaybolabilirler. Kaybolan lekelerin bazıları tamamen yok olur, bazıları ise iz bırakarak kaybolabilir. En sık rastlananları hemanjiyom ve porto şarabı lekeleridir.

Doğumdan sonra ortaya çıkan lekeler için öncelikle dermatolojik muayene yapılır. Lekenin türüne göre tedavi yöntemi doktorumuz tarafından belirlenir. Fraksiyonel lazer, Q-Switch lazer veya Nd:YAG lazerler tedavide kullanılabilir.

Hemen Fiyat Alın

Hemen Fiyat Alın

Benlere Müdahale Edilince Kanser Olur mu?

Halk arasında “benlere müdahale edilirse kanser olurlar” diye yanlış bir inanış vardır.
Cildiye uzmanı tarafından yapılacak muayene bunun için çok önemlidir. Lazerle benlerin silinmesine cildiye uzmanı karar verecektir. Dermoskopi muayenesinden sonra uzman doktorumuz şüphe görürse benlerinizi bir süre takibe alacaktır.

Merhaba, ben 35 yaşındayım dekolte bölgemde lekelenmeler var bunları yok etmek mümkün müdür?

Melike Hanım kliniğimizde leke tedavileri yapılmakta fakat bunun için doktorumuzun sizi görmesi gerekir. Kliniğimizi ziyaret ederseniz doktorumuz konu hakkında sizi bilgilendirecektir.

34 yaşında bayanım. Ergenlik döneminde yüzümde lekeler oluştu. Dermotoloji Profesörü ile çalıştığınızı görünce yazmak istedim. Acaba bu lekelerden kurtulmam mümkün mü?​

Merhaba Mine hanım, kliniğimizde leke tedavileri için bir çok yöntem doktorumuz tarafından başarı ile uygulanmaktadır. Her leke tipi için ayrı tedaviler mevcut. Bunlar kimyasal peeling, karbon peeling ve lazer ile yapılan leke tedavileri gelmektedir. Sizin için hangisinini uygun olacağına doktorumuz gördükten sonra karar verecektir.

Bizi instagram’dan takip ederek soru sorabilir ve fiyat alabilirsiniz.

Bizi instagram’dan takip ederek soru sorabilir ve fiyat alabilirsiniz.

Yüzümde küçük küçük 20 ye yakın ben var bunlar lazerle ben silme işlemi ile yok edilebilirmi ve bu benlerin çoğu sonradan çıkma herhangi bir tehlikesi var mıdır?

Merhaba Mustafa bey, benler çok kolay ve acısız olarak lazerle ben silme işlemi ile tek seansta silinebiliyor. Uygulama  doktorumuz tarafından yapılacak. Uygulamadan önce Dermoskop cihazımız ile muayene edileceksiniz. Bizim sildiğimiz benler bir daha kesinlikle çıkmayacak ama dış etkenlere bağlı ve yaş ile alakalı olarak yeni benleriniz oluşabilir.

Çocukluğumdan beri yüzümde çiller var. Bunları lazerle temizlemeniz mümkün mü? Mümkün ise kalıcı mı ? Ücreti ne kadar ve kaç seansta biter ?

Merhaba Eda hanım, Kliniğimizde çil tedavisi uygulaması doktorumuz tarafından yapılmaktadır. Uygulama SRA sistemli lazerimiz ile 10-15 gün aralıklar ile 4 seans şeklinde uygulanır. Ağrı acı hissetmezsiniz. Doktorumuzun ön görüşmeleri ücretsizdir. Sağlıklı günler dileriz.

Annemin kollarında ve yüzünde yaşlılıktan kaynaklanan lekeler var. Bunları tedavi ediyor musunuz? Uygulamayı kim yapıyor ve ücreti ne kadar acaba?

Merhaba Burak bey, leke tedavisi doktorumuz tarafından yapılıyor. Karbondioksit Fraksiyonel lazer uyguluyoruz. Çoğunlukla tek seans yeterli oluyor. Yönetmeliğimiz gereği fiyatları buradan paylaşamıyoruz. Sağlıklı günler dileriz.

Doğum lekesi tedavilerinin fiyatını öğrenebilirmiyim? Yanağımda açık kahverengi bir leke var. Aşırı göze çarpmıyor makyajla kapatabiliyorum ama çok sıkıldım. O yüzden tedavi olmak istiyorum, ücretini öğrenebilir miyim?

Merhaba Havva hanım, kliniğimizde tüm leke tedavileri yapılmaktadır. Uygulama doktorumuz tarafından yapılıyor. Daha net bir şeyler söylemek için doktorumuzun sizi görmesi gerekiyor. Ayrıntılı bilgi için 0312 434 44 54 den bize ulaşabilirsiniz. Fiyat işlem yapılacak bölgeye göre belirleniyor.  Sağlıklı günler dileriz.

Diğer uygulamalar için bizi arayın!

0312 434 44 54

İLETİŞİM

Ziya Gökalp Caddesi

No: 12 Kat: 4  Kızılay – Ankara

0312 434 44 54

bilgi@eloslazer.com.tr

YASAL UYARI

Bu site, ziyaret edenleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Hiçbir şekilde sağlık hizmetivermemektedir. Sitede ki bilgiler hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıylakullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır.