Menu

Botulinum Toksini & Dolgu Uygulamaları

Yüzümüzde ki kırışıklıklar bizi yaşımızı ele veren en temel unsurlardır. Botulinum toksin ve dolgu uygulamaları cilt görünümünü iyileştirmek, yaşlanma belirtilerini azaltmak veya belirli estetik hedeflere ulaşmak için kullanılır.

Yılları yavaşlatın!

Botulinum Toksini

Yaşımız ilerledikçe mimiklerimizin etkisi ile cildimizde mimik kırışıklıkları oluşmaya başlar. Mimik yapmadığımız halde kırışıklıklar görünür halde kalırlar. Örneğin göz kenarında ki kaz ayakları, kaşların arasında ki dikey çizgiler, alnımızdaki yatay çizgiler, dudak kenarlarında ki gülümseme çizgileri, dudak üstlerindeki dikey çizgiler. Bu çizgiler oluşmadan önce mimik kaslarımıza yapılacak botolinium toksini uygulaması sayesinde kalıcı kırışıklıkları iyileştirme imkanı hedeflenir.

Botulinum Toksini uygulaması mimik kaslarını gevşetici etkisi olan bir toksindir. Toksin olması sebebiyle uzman doktorlar tarafından yapılabilen bir uygulamadır.

Ülkemizde sağlık bakanlığından onaylı iki adet marka bulunmaktadır. Bunlar Botox Cosmetic ve Dysport markalarıdır. Bunların dışında botulinum toksini ürünleri diye kullanılan ürünler sağlık bakanlığından ruhsat almamış ürünlerdir.

Dolgu Uygulaması

Yüzdeki ince çizgilerin yok edilmesi veya hacim kazandırmak için uygun dolgu maddeleri ile yapılan enjeksiyon uygulamalardır. Oluşmuş olan alın çizgileri, burun kenarında ki gülümseme çizgilerini açmak için kullanılabilir. Bunun yanında simetrik olmayan görüntünün simetrik hale getirilmesi içinde uygulama yapılabilir. Derin sivilce ve yara izlerinin cilt seviyesine gelmesi içinde dolgu maddelerinden faydalanılır. Dolgu maddelerinin çeşitleri olmakla beraber kalıcılık süreleride farklıdır. 4 ay ile 2 yıl arasında kalıcı olabilen dolgu maddeleri mevcuttur.

Dolgu fiyatı ve randevusu almak için aşağıdaki fiyat al butonunu kullanabilirsiniz

Dudak Dolgusu

Dudaklarımız istediğimiz dolgunlukta olmayabilir veya zaman geçtikçe dudaklarımız incelmeye ve formunu kaybetmeye başlar. Dudaklarımızı istediğimiz dolgunluğa getirmek için hyaluronik asit dolguları ile yapılan uygulamaları tercih edebiliriz.

Yanak, Çene, Şakak Dolgusu

Yaş almaya başladıkça bu bölgelerde ki yağ dokusu azalır. Aynı zamanda bu bölgeler yer çekime karşı koyma güçlerini yitirirler. Bu durumda hyaluronik asit dolguları ile bu bölgeleri eski formuna getirmeyi hedefler

Çene bölgesinde ise yaşla beraber geri çekilme ve küçülme başlayabilir. Bunun için çene kemiğinin önüne ve arkasına yapılan dolgularla çene görüntüsü ve yüz kontürünüz yeniden oval hatlara sahip olur.

Dolgu fiyatı ve randevusu almak için aşağıdaki fiyat al butonunu kullanabilirsiniz

Burun Kaldırma ve Kaş Kaldırma​

Burnumuzun uç kısmının hemen altında, burun ucumuzu aşağı çeken kaslar vardır. Bu kaslar gülümseme ve konuşma sırasında burun ucunu aşağı çekerek mimiklerimizi destekler. Bu kaslar botulinum toksini uygulaması ile gevşetilerek burun ucunun 1-2 mm. yukarı kalkması sağlanır.

Burun kaş kaldırma fiyatı ve randevusu almak için aşağıdaki fiyat al butonunu kullanabilirsiniz

Doktorumuza Sorun

Merak ettiğiniz konuları Dermatoloji Uzmanı Dr. İlker Aydoğan'a sorabilirsiniz.

Terleme için Botulinum Toksini

Terleme problemi kişlerin iş hayatını ve sosyal hayatını olumsuz yönde etkiliyen bir problemdir. Özellikle aşırı terleyen kişiler bu durumdan rahatsızlık duyarlar. Terleme sadece yaz aylarında değil, her mevsimde olabilir. Aşırı terleme yapısal bir durumdur. Terleme tedavilerinde çok yaygın olarak botulinum toksini uygulaması yapılır. Ter bezlerine enjekte edilen botulinum toksini sayesinde, ter bezlerinin ter salgılamaları geçici olarak durdurulur. Uygulamadan 3-7 gün sonra botulinum toksini etkisini göstermeye başlar.

Kolaltı Terleme

Koltuk altı terlemesi kıyafetlerimizden dahi görünerek rahatsız edici bir görüntü oluşur. Bunun için kol altı ter bezlerine uygulanan botulinum toksinisayesinde terleme durur. Kişiye göre 4-8 ay arasında tekrar edilmesi gerekir.

El Terleme

Aşırı el terlemesi olan kişiler gündelik hayatlarında tokalaşmaktan bile imtina ederler. El terlemesi için botulinum toksini biraz ağrılı bir uygulamadır. Uygulamadan önce lokal anestezik kremler kullanılarak ağrı/acı hissi azaltılır.

Ayak Terleme

Ayak terlemelerinde ise önce doktorumuzun muayenesi ile başka bir sebep olup olmadığı teşhis edilir. Altta yatan başka bir sebep yok ise terleme botulinum toksini uygulaması yapılabilir.

Terleme botulinum toksini fiyatı ve randevusu almak için aşağıdaki fiyat al butonunu kullanabilirsiniz

Hemen Fiyat Alın

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz altlarındaki çökmeler, morluklar ve göz altı torbaları için geliştirilmiş bir dolgu yöntemidir. Zamanla göz bölgesinin etrafında ki yağ dokusunun özelliğini kaybetmesiyle oluşan bu tür problemler için göz altı ışık dolguları geliştirilmiştir. Göz altı ve göz çevresi için özel olarak üretilen bu dolgu maddeleri göz çevresine daha homojen yayılırlar. Bu sayede dolgu uygulamasından sonra doğal bir görünüm ortaya çıkar. Bu tür özel dolguların kullanılmasının amacı ise göz çevresinde ki deri yapısının farklı olmasından dolayı komplikasyon risklerini azaltmayı hedeflemektir.

Göz altı ışık dolgusu fiyatı ve randevusu almak için aşağıdaki fiyat al butonunu kullanabilirsiniz

Bizi instagram’dan takip ederek soru sorabilir ve fiyat alabilirsiniz.

Diğer uygulamalar için bizi arayın!

0312 434 44 54

İLETİŞİM

Ziya Gökalp Caddesi

No: 12 Kat: 4  Kızılay – Ankara

0312 434 44 54

bilgi@eloslazer.com.tr

YASAL UYARI

Bu site, ziyaret edenleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Hiçbir şekilde sağlık hizmetivermemektedir. Sitede ki bilgiler hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıylakullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır.