Lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon, istenmeyen tüyleri kalıcı olarak azaltmak veya yok etmek için kullanılan bir işlemdir. Bu işlemde, yüksek yoğunluklu lazer ışınları, tüy köklerini hedef alıp yok ederek, tüylerin yeniden oluşması engellenmeye çalışılır.

Lazer epilasyon, kıl köklerine yoğun ışık enerjisi verilerek kılların yok edilmesini amaçlayan bir yöntemdir. Bu işlem, lazer ışınları sayesinde melanin pigmenti içeren kıl köklerinde ısı üretir. Isının neden olduğu termal hasar, kıl köklerinin ölmesine ve kıl üretimini durdurmaya yol açar. Lazer epilasyonunda kullanılan ışık dalga boyu, kıl rengine, kalınlığına ve cilt tipine bağlı olarak ayarlanır.

4 Farklı Lazer Epilasyon Yöntemi

Karma Lazer
Epilasyon Nedir?

Vücudun farklı bölgelerinde veya ilerleyen seanslarda değişik lazer epilasyon sistemlerine ihtiyaç duyulabilir. Bu durumda başarı için başka bir lazer epilasyon yöntemine geçilebilir veya 2 lazer yöntemi karma olarak kullanılabilir.

Karma lazer epilasyonda kliniğimizde
kullanılan cihazlarımız

Karma lazer epilasyonda kliniğimizde Gentle Lase Pro - Alexandrite Lazer, Soprano Ice Platinum - Buz Lazer,
Candela Elos Plus - Ütüleme Diode Lazer ve Q-10 Premium Nd:Yag Lazer kullanılmaktadır.

Gentle Lase Pro Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyonda hızlı, ağrısız ve konforlu bir deneyim için geliştirilen Gentle Lase Pro ile istemediğiniz tüylerinizden kurtulabilirsiniz.

Soprano Ice Platinum Orjinal Buz Lazer Epilasyon

Orjinal Buz Lazer cihazının safir ucu cilde temas ettiğinde cildi -3°C’ye kadar buz gibi soğutur. Bu kontak soğutma sistemi uygulama konforunu arttırırken, yan etki riskini minimize etmektedir.

Candela Elos Plus Ütüleme Diode Lazer Epilasyon

elōs Plus, diode lazer cihazı ile ütüleme lazer epilasyon yapılabilmektedir. Böylece lazer epilasyon enerjisi bölgesel olarak dağılabilmektedir.

Q-10 Premium Nd:YAG Lazer Epilasyon

Nd Yag lazer epilasyon yönteminin özelliği koyu renk cilt tiplerinde de kullanılmasıdır. Aynı zamanda lazer epilasyona cevap vermeyen ince kılların sarartılması için de kullanılmaktadır.

Lazer epilasyon kaç seansta sonuç verir?

Lazer epilasyon işleminin sonuçları, kişinin tüylerinin tipi, yoğunluğu, rengi ve cilt tipine bağlı olarak değişebilir. Bu nedenle, kaç seans gerektiği kişiden kişiye değişebilir.

Genellikle, lazer epilasyon işlemi birkaç seans halinde tekrarlanır. İlk seanstan sonra bile bazı kişilerde belirgin sonuçlar görülebilirken, diğer kişilerde daha fazla seans gerekebilir.

Lazer epilasyon seans sayısı, tedavi edilen bölgenin büyüklüğüne, tüylerin yoğunluğuna, tüylerin büyüme döngüsüne ve kişinin hormon seviyelerine bağlı olarak değişebilir. Genellikle, vücudun farklı bölgeleri için ortalama seans sayısı şu şekildedir:

  • Yüz bölgesi (örneğin üst dudak, çene, yanaklar, sakal üstü, boyun): 6-10 seans
  • Koltuk altı: 6-10 seans
  • Bikini bölgesi: 6-10 seans
  • Bacaklar: 6-10 seans
  • Sırt: 6-10 seans
  • Göğüs bölgesi: 6-10 seans

Lazer epilasyon işlemi, tüylerin büyüme döngüsüne bağlı olarak yapılır. Bu nedenle, seanslar arasında belli bir zaman aralığı bırakılması gereklidir. Genellikle, seanslar 4 ila 8 hafta aralıklarla yapılır.

Sonuç olarak, kişinin tüylerinin durumuna, cilt tipine ve işlem yapılan bölgeye bağlı olarak, lazer epilasyon işlemi ortalama 6-10 seans arasında tamamlanabilir.

Lazer epilasyon fiyatı yada test atışı randevusu almak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Hemen Lazer Epilasyon Fiyatı Alın

Lazer epilasyon işlemi acı verir mi?

Lazer epilasyon işlemi sırasında hafif bir acı veya rahatsızlık hissi olabilir. Ancak, işlem öncesinde uygulanan anestezik kremler veya soğutma sistemleri, bu acıyı azaltabilir.

Lazer epilasyon işlemi kalıcı mıdır?

Lazer epilasyon işlemi, tüylerin kalıcı olarak azaltılmasına veya ortadan kaldırılmasına yardımcı olur.

Lazer epilasyon işlemi öncesinde ne yapmalıyım?

Lazer epilasyon işlemi öncesinde, tüyleri köklerine zarar vermemek için ciltteki tüyleri tıraş etmek gerekir. Ayrıca, işlem öncesinde cildin temizlenmesi ve makyaj, losyon veya krem gibi ürünlerin ciltte olmaması gerekmektedir.

Lazer epilasyon fiyatı yada test atışı randevusu almak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Lazer epilasyon kılları çoğaltır mı?

Hayır, lazer epilasyon işlemi kılları çoğaltmaz. Tam tersine, işlem kılların azalmasına ve tamamen yok olmasına yardımcı olur.

Lazer epilasyon hangi bölgelere yapılabilir?

Lazer epilasyon, vücuttaki hemen hemen her bölgeye uygulanabilir. Bu bölgeler arasında en sık tercih edilenler şunlardır:

  • Yüz bölgesi: Üst dudak, çene, yanaklar, alın ve şakaklar gibi bölgeler
  • Vücut bölgesi: Kollar, bacaklar, koltuk altları, eller, ayaklar, göğüs, sırt ve karın bölgesi gibi bölgeler
  • İntim bölge: Bikini bölgesi, genital bölge, kalça, bel ve iç bacak gibi bölgeler

Lazer epilasyonun uygulanabileceği bölge sayısı giderek artmaktadır ve teknolojik gelişmeler sayesinde daha hassas ve daha küçük alanlara uygulanabilir hale gelmektedir

Lazer epilasyon fiyatı yada test atışı randevusu almak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Bikini bölgesi lazer epilasyonu nedir?

Bikini bölgesi lazer epilasyonu, kılların kalıcı olarak yok edilmesi veya azaltılması için popüler bir yöntemdir. Ancak, bu bölgedeki kılların daha kalın ve sert olması nedeniyle, diğer bölgelere göre daha fazla seans gerektirebilir.

Bikini bölgesi lazer epilasyonu, genellikle 6-10 seans gerektirebilir. Seansların aralıkları da genellikle 4-8 hafta arasında olur. Lazer epilasyon seansları arasındaki sürenin, kıl büyüme döngüsünü dikkate alarak belirlenmesi gerekmektedir. İşlem sonrasında, ciltte hafif bir kızarıklık veya hassasiyet görülebilir. Ancak bu belirtiler genellikle kısa süre içinde geçer.

Kol altı lazer epilasyonu nedir?

Kol altı bölgesi, sıklıkla tüylenen ve özellikle kadınlar için sorun oluşturan bir bölgedir. Bu nedenle, kol altı lazer epilasyonu, kılların kalıcı olarak yok edilmesi veya azaltılması için tercih edilen bir yöntemdir.

Kol altı bölgesi lazer epilasyonu, genellikle 6-10 seans gerektirebilir. Seansların aralıkları da genellikle 4-8 hafta arasında olur. Lazer epilasyon seansları arasındaki sürenin, kıl büyüme döngüsünü dikkate alarak belirlenmesi gerekmektedir.

Lazer epilasyon fiyatı yada test atışı randevusu almak için aşağıdaki butonları kullanabilirsiniz.

Hemen Lazer Epilasyon Fiyatı Alın

Lazer epilasyonun zararları!

Lazer epilasyon işleminden zarar görmemek ve yan etkilerini minimum düzeyde tutmak için en önemli görev sizlere düşmekte. Lazer epilasyon işlemini yaptıracağınız kliniği seçerken TC Sağlık Bakanlığından ruhsatlı ve tüm gün Doktor bulunduran klinikleri tercih etmelisiniz. Lazer epilasyon işlemi güzellik salonu, güzellik merkezi, spor merkezleri, kuaför salonu gibi işletmelerde kanunen yapılması kesinlikle yasak işlemlerdir. TC Sağlık Bakanlığı’ndan ruhsat almış bir klinik tercih ettiyseniz, gittiğiniz klinikte size ön bilgilendirme sonrası yazılı onam formu ile yan etkiler hakkında bilgi verilecektir.

Lazer epilasyon
tüyleri nasıl yok eder ?

Lazer epilasyon uygulaması, vücutta istenmeyen tüylerden kurtulmanın en etkili yöntemlerinden biridir. Cihazlar tarafından üretilen lazer ışını cilde ve çevre dokuya zarar vermeden, kıl kökünün kendisini ve çekirdek hücreyi tahrip eder. Böylece tahrip olan kıl kökünden bir daha yeni kıl çıkamaz. Lazer epilasyonda kullanılan birkaç yöntem vardır. Bu yöntemler lazer ışınının dalga boylarına göre sınıflandırılır.

Lazer epilasyon sonrası yapılması gerekenler

24 saat sıcak duş ve buna benzer uygulamalara girmeyiniz. Lazerden sonra 2 hafta, güneşlenmeyin ve solaryuma girmeyiniz. Lazerden sonra 2 hafta, ikinci bir lazer uygulaması yaptırmayınız. Normalin dışında bir durum olursa bizimle irtibata geçiniz. Uygulama alanında çıkan tüyleri kesinlikle almayınız. Tüyler uzadığı zaman makasla kısaltınız veya jilet kullanınız. İşlemden sonra 3 gün doktorunuzun verdiği önerdiği kremi kullanın.

Lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler

Uygulama yapılacak bölgedeki tüyler 2 gün önce tıraş ediniz. Son 2 haftada tüyleri kökünden almayınız. (ağda, cımbız, vb.) Son 4 haftada güneşlenmeyiniz ve solaryuma girmeyiniz. Vücudu sıkan, saran ve sıcak tutan kıyafetleri tercih etmeyiniz. Uygulamadan 3 gün önce kan sulandırıcı ilaç kullanmayınız.

Alexandrite Lazer

Bacak Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer

Kol Altı Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer

Kol Lazer Epilasyon

Hemen Alexandrite Lazer Epilasyon Fiyatı Alın!

Hemen fiyat almak için aşağıdaki butona tıklayın.

Hemen Lazer Epilasyon Fiyatı Alın

Soprano Ice Platinum buz lazer epilasyon nedir?

Soprano Ice, "buz lazer" olarak da bilinen diode lazer teknolojisi ile çalışan bir lazer epilasyon cihazıdır. Bu cihaz, kıl köklerini yok etmek için lazer ışınlarını kullanır ve cildi soğuk hava akışı ile korur.

Soprano Ice lazer epilasyon, geleneksel lazer epilasyona göre daha az ağrılı ve daha az invaziv bir seçenek olarak kabul edilir. Bu cihazın buz lazer adı verilmesinin nedeni, cildi soğutmak için kullanılan özel bir teknolojidir. Soğuk hava akışı, cildi lazer ışınlarından korur ve aynı zamanda ağrıyı azaltır.

Soprano Ice lazer epilasyon, tüm cilt tipleri ve renkleri için uygun bir seçenektir ve hemen hemen her bölgede kullanılabilir. İşlem, diğer lazer epilasyon yöntemlerine göre daha hızlı bir şekilde tamamlanabilir . Bununla birlikte, tam sonuçlar için en az altı seans gibi bir süre önerilmektedir.

Soprano Ice buz lazer epilasyon nasıl çalışır?

Soprano ICE lazer cihazının en önemli özelliği cildi -3 °C’ye kadar soğutan patentli BUZ teknolojisidir. Alexandrite, diyot be Nd:YAG lazer boylarnı tek bir başlıkta birleştirmiştir. 3 Dalga boyu sayesinde masaj konforunda kısa seans aralıklarında uygulama yaptırabilirsiniz.

Bitme garantili lazer epilasyon nedir?

Lazer epilasyon uygulamaları için bitene kadar lazer epilasyon, bitiş garantili lazer epilasyon, bitme garantili lazer epilasyon gibi vaatler verilmesi kesinlikle doğru degildir. Zaten Sağlık Bakanlığından ruhsatlı hiçbir klinikte böyle bir söz duymazsınız. Çünkü lazer epilasyonun seans sayısı kişinin cilt ve kıl tipine göre değişmektedir. hatta aynı kişinin farklı bölgelerinde bile başarılı seans sayıları değişiklik gösterebilir.

Bizi instagram’dan takip ederek soru sorabilir ve fiyat alabilirsiniz.

Lazer epilasyonun zararları var mı?

Lazer epilasyon işlemi, doğru şekilde uygulandığında oldukça güvenli bir işlemdir.

Soprano ICE Platinum Buz lazer hangi cilt tipi için uygundur ?

Bronz ten dahil ✋🏻✋🏼✋🏽✋🏾✋🏿 tüm cilt tiplerinde ve ince kıllar dahil tüm kıl tiplerinde her mevsimde güvenle uygulama yapılabilmesini sağlar.

Ankara lazer epilasyon fiyatları 2023

Ankara’da lazer epilasyon fiyatlarını araştırıyorsanız Sağlık Bakanlığından ruhsatlı poliklinikleri tercih ediniz. Kliniğimizde 2023 lazer epilasyon fiyatları için ise fiyat al formumuzu kullanarak hızlı fiyat alabilirsiniz.

Ankara da en iyi lazer epilasyon yapan yerler?

Lazer epilasyon yapma yetkisi Sağlık Bakanlığı tarafından eskiden güzellik merkezi olup polikliniğe dönüşen işletmelere verilmiştir. Ankara’da en iyi lazer epilasyon yapan yerler diye tanıtılan güzellik salonu, kuaför, güzellik merkezi, VIP Salon, VIP Merkez, VIP Bakım vb. hiç bir yerde lazer epilasyon işlemi yapılamaz.

Lazer epilasyon öncesi yapılması gerekenler

Uygulama yapılacak bölgedeki tüyler 2 gün önce tıraş ediniz. Son 2 haftada tüyleri kökünden almayınız. (ağda, cımbız, vb.), Son 4 haftada güneşlenmeyiniz ve solaryuma girmeyiniz. Vücudu sıkan, saran ve sıcak tutan kıyafetleri tercih etmeyiniz. Uygulamadan 3 gün önce kan sulandırıcı ilaç kullanmayınız.

Diğer uygulamalar için bizi arayın!

0312 434 44 54

İLETİŞİM

Ziya Gökalp Caddesi

No: 12 Kat: 4  Kızılay – Ankara

0312 434 44 54

bilgi@eloslazer.com.tr

YASAL UYARI

Bu site, ziyaret edenleri bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Hiçbir şekilde sağlık hizmetivermemektedir. Sitede ki bilgiler hastalıkların tanı veya tedavisinde kullanılmamalıdır. Site içeriğinin bu şekilde tanı ve tedavi amacıylakullanımından doğacak tüm sorumluluk ziyaretçiye ve kullanıcıya aittir. Bu siteyi ziyaret eden kişiler bu uyarıları kayıtsız şartsız kabul etmiş sayılır.